Termokamera testo pro stavebnictví

Dostupnost ks: skladem u dodavatele
Výrobce: Testo SE & Co. KGaA
Model : 0563 0885 V2 S1 E1 D1
Obj. č. : 0563 0885 V2
Množství:     

Termokamera ve speciálním balíčku pro použití ve stavebnictví. Díky naprosto bezkonkurenční teplotní citlivosti se hodí všude, kde je nutné zobrazovat i velmi malé teplotní změny jako je to například při detekci tepelných mostů. Tepelné mosty vznikají ve stavební obálce z různých příčin. Projevují se na obvodové obálce domu tím, že je povrch zdi při pozorování z venkovního prostředí teplejší a z interiéru budovy jsou odpovídající místa chladnější. Na těchto chladnějších místech může vzniknout kondenzace a vytvoří ideální podmínky pro vznik plísní. K růstu plísní může docházet i dříve než dojde ke vzniku kondenzace. Plísně mohou být zásobovány dostatečným množstvím vláhy i ze samotného vzduchu, který má vysokou relativní vlhkost. Termokamera testo 885 pro stavební aplikace nabízí funkci, která vypočítává povrchovou relativní vlhkost na povrchu a zobrazuje ji v barevné paletě.

Relativní vlhkosti povrchu pod 65% jsou zvýrazněny zeleně – nehrozí vznik plísní

Relativní vlhkosti povrchu nad 65% a pod 80% jsou zvýrazněny žlutě postupně přecházející do červené – potenciálně hrozí vznik plísní

Relativní vlhkosti povrchu nad 80% jsou zvýrazněny červeně – vznik plísní je velmi pravděpodobný

Díky této funkci termokamery pro stavebnictví je možné zjistit, kde nejvíce hrozí vznik plísní a tato místa opravit. V některých případech stačí změnit rozmístění nábytku a plísně již nevzniknou. Plísním totiž také vadí pohyb vzduchu. Pokud se vzduch nehýbe, plísním se daří. V některých případech může změna rozmístění nábytku způsobit přirozené proudění vzduchu a tím zhoršovat plísním život. Plísně totiž vždy vznikají v místech, kde se vzduch nehýbe. Například za skříní, v rozích místnosti, pod stolem, který je přiražený ke zdi a podobně.

Termokamera pro stavebnictví obsahuje další příslušenství, které je velice vhodné právě v této oblasti použití. Externí rádiová vlhkostně teplotní sonda měří vlhkost a teplotu v místnosti a tím dodává do termokamery důležité údaje pro výpočet povrchové relativní vlhkosti.

Funkce SuperResolution, kterou je termokamera vybavena, umožňuje zaznamenat snímky s rozlišením 640 x 480 pixelů. Funkce využívá přirozeného třesu ruky během pořizování snímků. Z nasnímané sekvence je v PC složen snímek s vyšším rozlišením.

Minimální ostřicí vzdálenost 10 cm umožňuje měření i velmi malých objektů jako jsou špatné těsnění u oken a dveří. Široký zorný úhel standardního objektivu 30° umožňuje pohodlné měření i v malém prostoru jak v interiéru tak při měření mezi budovami v exteriéru.Navíc již je termokamera vybavena možností záznamu panoramatického snímku o rozměrech až 3x3 standartních snímků.

Teleobjektiv, který je součástí termokamery pro stavebnictví umožňuje měření vzdálených objektů, jako jsou stropy, nebo vyšší patra budov.

Výklopný display a otočná rukojeť umožňuje snadné měření v nejrůznějších polohách jak v blízkosti podlahy tak vysoko nad hlavou.

Základní technické parametry:
  • Rozlišení detektoru 320x240 pixelů (640x480 SuperResolution – možnost dovybavení)
  • Zorný úhel 30° (11° teleobjektiv – součástí dodávky)
  • Teplotní citlivost menší než 0,03°C
  • Automatické rozeznání horkého-studeného bodu
  • Funkce pro zobrazování rozložení povrchové vlhkosti
  • Teplotní rozsah: -20 až +100 °C ( nebo až 350 °C)
  • Digitální fotoaparát pro přesnou dokumentaci místa měření
  • Automatické a manuální ostření
  • Plně radiometrické video-měření vč. funkce záznamníku (možné dovybavit)
Obsah dodávky:
Termokamera testo 885-2, vyhodnocovací software, funkce SuperResolution pro zvýšení rozlišení termogramů na 640x480 pixelů, rádiová vlhkostně teplotní sonda, SD karta, USB kabel, síťový zdroj, li-iontový akumulátor, kvalitní a robustní kufr, popruh, Bluetooth handsfree pro zaznamenání zvukových komentářů.
Technická data
Rozlišení IČ detektoru [pixel] 320 x 240
Teplotní citlivost NETD < 30 mK
Reálný fotoaparát ano
Měřicí rozsah [°C] -30 … +350
Možnost rozšíření měřicího rozsahu do +1200°C
Zobrazení rozložení povrchové vlhkosti ano
Rádiová vlhkostně-teplotní sonda Možné dovybavit
Druhý objektiv (teleobjektiv) Možné dovybavit
Zvukový komentář ke snímkům ano
Design termokamery Videokamera
Ostření Auto / Manuální
Detailní technická data Klikněte zde