testo 420 sada pro měření objemového průtoku

testo 420 sada pro měření objemového průtoku

66 792 Kč 53 434 Kč
Bez daně: 44 160 Kč
Dostupnost ks: skladem u dodavatele
Výrobce: Testo SE & Co. KGaA
Model : testo 420
Obj. č. : 0563 4200
Množství:     

Nový přístroj pro měření objemového průtoku testo 420 je lehké, přesné a komfortní řešení pro zaregulování objemových průtoků u velkoplošných vzduchotechnických vyústek (na straně sání i výfuku). S pouhými 2,9 kg je to nejlehčí model na trhu. Se svým integrovaným usměrňovačem proudění zaručuje přesné výpočty objemového průtoku u vířivých anemostatů.
  • Přístroj pro měření objemového průtoku pro větší stropní vyústky měří objemový průtok, teplotu a relativní vlhkost
  • S hmotností 2,9 kg je obdivuhodně lehký
  • Přesné měření i u vířivých anemostatů díky integrovanému usměrňovači objemového průtoku
  • Rychlá instalace, komfortní obsluha a možnost vytvoření protokolu přímo na místě měření pomocí aplikace pro chytré telefony
Přístroj se skládá zvlastního měřicího přístroje testo 420, základního tělesa sdržákem na měřicí přístroj, na které se upevní měřicí nástavec sintegrovaným usměrňovačem proudění. Tyto nástavce se dodávají vněkolika rozměrech, viz níže.

S přístrojem pro měření objemového průtoku testo 420 pro větší vzduchové vpusti a vyústky můžete rychle a přesně vyhovět hygienickým směrnicím a předpisům, které se týkají kvality vzduchu. Spolehlivě pomáhá při výpočtu celkového objemového průtoku vzduchotechnickým zařízením v nemocnicích, kancelářských nebo nebytových budovách.

Vysoká přesnost měření u vířivých anemostatů díky usměrňovači objemového průtoku
Měření objemového průtoku často probíhá u vířivých anemostatů. Proudění vzduchu je u těchto vyústek často měřeno chybně kvůli zvířenému vzduchu.
Se speciálním měřícím nástavcem pro měření objemového průtoku testo 420 se dají tyto chyby měření podstatně redukovat. Integrovaný usměrňovač proudění uklidní turbulence a změní je na téměř rovnoměrný proud vzduchu. Takto přesně vypočítá objemový průtok v rozsahu od 40 … 4.000 m3/hod.

Výjimečně lehký přístroj pro měření objemového průtoku s rychlou instalací
​Přístroj testo 420 s ergonomickými rukojeťmi a naklápěcím displejem má výjimečnou hmotnost - méně než 2,9 kg. Časté měření objemového průtoku ve velkých prostorech a také měření prováděná nad hlavou lze tak provádět s jistotou a komfortně. Tlačítko na základním tělese zajišťuje přitom jednoduché snímání měřených hodnot.

Měřicí nástavec standardně dodávaný spřístrojem má rozměr 610 x 610 mm. Jako příslušenství nabízíme měřicí nástavce i vjiných rozměrech. Pro vzduchové vpusti a vyústky, které se nacházejí zvláště vysoko, pomůže použití našeho volitelného stativu. Dá se vysunout až do 4 metrů. Díky napínacím výztuhám je instalace měřicího nástavce sintegrovaným usměrňovačem proudění vzduchu rychlá a jednoduchá. Kufr s kolečky, který je součástí dodávky, se stará o bezpečnou přepravu.

Vytvoření a odeslání protokolů o měření přímo na místě měření
Využijte další praktickou funkci a stáhněte si zdarma naši aplikaci „Testo 420“ pro chytré telefony a tablety (iOS 7.1 / Android 4.3 nebo novější). Díky této aplikaci se totiž dají chytré telefony a tablety pomocí Bluetooth použít jako další displej a dálkové ovládání. To je zvláště praktické při použití stativu u vysokých stropů.
Aplikace umožňuje měření on-line u vzduchotechnických zařízení prostřednictvím funkce Start a Stop a ukládání naměřených dat ve formátu txt. S aplikací můžete přímo na místě vytvořit protokol z měření. Výsledky měření jako například celkový objemový průtok a intervaly výměny vzduchu mohou být přímo přiřazeny předlohám protokolu, specificky dle zákazníka. Pomocí funkce Mail nakonec odešlete svoje naměřené hodnoty a protokoly. Výrazně tak ušetříte čas a zvýšíte efektivitu.

Název aplikace: Testo 420 (App Store, Google Play)
Požadavky na systém: iOS 7.1 / Android 4.3 nebo novější. Bluetooth 4.0.

Přístroj pro měření objemového průtoku s odnímatelným měřicím přístrojem
Přístroj pro měření objemového průtoku pro vzduchotechnická zařízení testo 420 je vybaven měřicím přístrojem pro zobrazení naměřených dat. Pro komfortní odečtení naměřených hodnot je možné přístroj sklopit a odejmout.
S měřicím přístrojem testo 420 měříte rychlost proudění, objemový průtok, absolutní tlak, teplotu a relativní vlhkost. U nízkých tlaků se stará o vyšší přesnosti automatické nulování.

Na velkém, podsvíceném displeji lze všechny naměřené hodnoty jednoduše odečítat. Pro analýzu a dokumentaci je možné naměřená data ukládat do paměti a prostřednictvím připojení k aplikaci přímo na místě měření vytvořit protokoly z měření na mobilním telefonu nebo tabletu. Správa naměřených dat na počítači probíhá naprosto jednoduše a bez žádného dodatečného softwaru. Připojení k počítači se uskutečňuje pomocí Plug and Play.
Přístroj pro měření objemového průtoku testo 420 s integrovaným měřicím přístrojem nebyl vyvinut pouze pro měření objemového průtoku u větších stropních výustek. Měřicí přístroj lze od měřicího nástavce jednoduše odpojit a použít ho samostatně pro měření tlaku, proudění a objemového průtoku v kanálu. Ušetříte tak za pořízení dalšího měřicího přístroje.
Pro měření v kanálu musíte pouze připojit Prandtlovu trubici a připojovací hadičky (obojí je možné objednat jako příslušenství). Při měření v kanálu Vám pomůže časové a jednoduché zadáním geometrie kanálu.

Obsah dodávky:
Měřicí přístroj testo 420, základní těleso, měřicí nástavec 610 x 610 mm s integrovaným usměrňovačem proudění, napínací tyče, USB kabel, baterie a kufr na kolečkách.

Video
Technická data
Typ baterie Alkali-Mangan, Mignon, Typ AA
Paměť 2 GB interní
Provozní teplota -5 ... +60 °C
Skladovací teplota -20 ... +60 °C
Typ baterie Alkali-Mangan, Mignon, Typ AA
Výdrž baterie 30 hod.
Hmotnost 2900 g
Rozměry 145 x 38 x 167 mm
Typ sondy/senzoru NTC
Rozměry 145 x 38 x 167 mm
Displej bodová matrice s podsvícením
NTC sonda
Měřicí rozsah -20 ... +70 °C
Přesnost ±0.5 °C (0 ... +70 °C)
±0.8 °C (-20 ... 0 °C)
Rozlišení 0,1 °C / °F
Kapacitní vlhkostní senzor
Měřicí rozsah 0 ... 100 %rv
Přesnost 0.1 %rv
Rozlišení ±1.8 %rv +3 % z nam.h. při +25 °C (5 ... 80 %rv)
Diferenční tlak
Měřicí rozsah 0 ... 120 Pa
Přesnost 0.001 Pa
Rozlišení ±2 % z nam.h. +0.05 Pa
Externí sondy
Možnost externí sondy Ano
Název Typ Akce
Prospekt testo 420 pdf