testo 308 přístroj pro měření sazového čísla

8 155 Kč
Bez daně: 6 740 Kč
Dostupnost ks: skladem u dodavatele
Výrobce: Testo AG
Model : testo 308
Obj. č. : 0632 0308
Množství:     

Rychlé, snadné měření sazového čísla: proto byl přístroj pro měření sazového čísla testo 308 vyvinut. Místo manuálního nebo poloautomatického měření zde využijete technický pokrok: přístroj pro měření sazového čísla měří sazové číslo digitálně a zjednodušuje tím dokumentaci.

  • Plně automatické měření sazového číslané místo
  • Uživatelsky příjemná navigace v menu, přehledný displej s podsvícením pomocí LED diod, jednoduchá výměna roličky s filtrem
  • Schváleno TÜV
  • Volitelně možnost přímého tisku výsledků měření
Podle DIN 51402 část 1 je sazové číslo u olejových zařízení s odpařovacími a žlutými hořáky omezeno na stupeň 1, příp. 2 a v zásadě platí: čím méně sazí, tím lepší spalování olejového kotle. Proto patří měření sazového čísla k základním úkolům v topenářské technice.

Co nabízí přístroj pro měření sazového čísla testo 308

S manuálním nebo poloautomatickým systémem měření je měření sazového čísla časově náročný a částečně dokonce nepřesný a těžko dokumentovatelný úkol. S digitálním přístrojem pro měření sazového čísla oproti tomu zabijete několik much jednou ránou:
Přístroj pro měření sazového čísla testo 308 měří sazové číslo podle staré, manuální metody – pomocí testování filtrem – ovšem plně automaticky. Vyhodnocení navíc probíhá digitálně a je proto nanejvýš časově úsporné, poněvadž se dá výsledek zcela jednoduše odečíst na velkém, podsvíceném displeji.

Navíc můžete výsledek měření v případě potřeby vytisknout na místě pomocí volitelně objednané rychlotiskárny s infračerveným rozhraním – a tím také provést rychlou a jednoduchou dokumentaci.

Aplikace:
Měření sazového čísla je důležitý a v mnoha zemích pevně zakotvený měřený parametr. Provádí se u olejových hořáků před měřením komínové ztráty a CO/CO2. Sazové číslo je důležitým ukazatelem kvality spalování olejového hořáku. Čím je méně je sazí, tím lepší je spalování. Saze, černá pevná látka, se skládají z 99,5% uhlíku. Zatížení spalin sazemi se určuje podle stupně začernění měřicího místa na bílém filtračním papíru. Pomocí odběrové sondy se přes filtrační papír z kouřovodu pomocí ručně ovládané pumpy nebo poloautomaticky elektronickým měřicím přístrojem odebere přesně definované množství spalin (1,63 l). Následně se porovná zabarvení filtračního papíru s 10 šedými odstíny sazové stupnice. Toto měření se provede třikrát, vypočítá se průměrná hodnota a ta se porovná s maximálním přípustným sazovým číslem, které výrazně ovlivňuje provozuschopnost olejového topného systému. Začerněné místo na filtru je navíc možné na okraji pokapat acetonem, pro kontrolu přítomnosti olejových derivátů. Pokud se saze zbarví do nažloutlé barvy, znamená to přítomnost olejových derivátů.

Obsah dodávky:
Přístroj pro měření sazového čísla testo 308 včetně akumulátoru a kalibračního protokolu z výroby.*

*Ve smyslu paragrafu 505/90 sbírky zákona o metrologii v platném znění se nejedná o kalibrační list.
Technická data
Třída krytí IP40
Záruka 2 roky
Provozní teplota 0 … +40 °C
Skladovací teplota -20 … +50 °C
Typ baterie lithium-ionový akumulátor, 2600 mA
Hmotnost 600g
Rozměry 270 x 63 x 120 mm
Typ sondy/senzoru fotodioda
Displej segmentový displej s LED podsvícením
fotodioda
přesnost ± 0,2
Měřicí rozsah 0 ...6
rozlišení 0,1
Komunikace
Rozhraní rozhraní IR/IRDA, Bluetooth
Název Typ Akce
Prospekt testo 308 pdf