testo 480 multifunkční přístroj pro měření klimatu

37 679 Kč
Bez daně: 31 140 Kč
Dostupnost ks: skladem u dodavatele
Výrobce: Testo AG
Model :
Obj. č. : 0563 4800
Množství:     

Měření proudění ve ventilačním kanálu, měření teploty v laboratoři, měření vlhkosti ve výrobních procesech, měření diferenčního tlaku v čistých prostorech: testo 480 se svými volitelnými sondami měří, analyzuje a dokumentuje tyto a mnoho dalších parametrů.

S testo 480 měříte, analyzujete a dokumentujete všechny rozhodující parametry klimatu s jediným přístrojem. Testo 480 se vyznačuje především přesností a funkcemi orientovanými na praxi včetně zpracování pomocí softwaru.

Přístroj pro měření klimatu testo 480 pomáhá znalcům, expertům, provozovatelům technických služeb nebo servisním technikům v oblasti klimatizace a ventilace. Měření jako např. seřízení vzduchotechnických zařízení v kancelářských, obytných a průmyslových budovách podle požadovaných norem lze provést rychle a efektivně.

Parametry důležité pro kvalitu Vašich výrobních a zpracovatelských procesů zkontrolujete s testo 480 spolehlivě a přesně.

 • Přesné digitální sondy testo 480 (volitelné) umožňují měření: proudění, teploty, vlhkosti, atmosférického tlaku, stupeně turbulence, vyzařovaného tepla, CO2, intenzity osvětlení, PMV/PPD, index WBGT a pomocí velmi přesného integrovaného senzoru také diferenční tlak
 • Vyhodnocení a dokumentace: na plně barevném displeji, pomocí tiskárny nebo profesionálního počítačového softwaru, který je součástí dodávky
 • Inteligentní koncepce kalibrace

Chytrá koncepce přístroje pro měření klimatu testo 480
Velmi přesný senzor diferenčního tlaku pro měření s Pitotovou trubicí a pro kontrolu filtrů, příp. ke sledování čistých prostorů je již v testo 480 integrován. Velký výběr přesných digitálních sond (volitelné) Vám navíc umožní následující měření:
 • Proudění a objemový průtok (také měření odtahu z laboratoří)
 • Teplota
 • Vlhkost
 • Tlak (diferenční a absolutní tlak)
 • CO2
 • Intenzita osvětlení
 • PMV/PPD
 • Vyzařované teplo
 • Stupeň turbulence
 • Index WBGT

Špičková technologie pro profesionální techniky klimatizace a experty
Přístroj pro měření klimatu testo 480 jsme vyvinuli, abychom Vám usnadnili Vaši každodenní praxi: změříte všechny parametry důležité pro klima pomocí jednoho přístroje, provedete dlouhodobá měření – s pamětí až 60 mil. naměřených hodnot – a necháte se integrovanými programy vést krok za krokem měřeními podle norem:
 • Síťové měření vzduchotechniky podle EN 12599
 • Měření stupně turbulence podle EN 13779
 • Měření PMV/PPD podle ISO 7730
 • Měření WBGT podle ISO 7243 příp. DIN 33403
Počítačový software „Easy Climate“
Výsledky měření můžete přes USB kabel přenášet přímo do počítače a pomocí softwaru „EasyClimate“, který je součástí dodávky, je zcela jednoduše znázornit, vyhodnotit a dokumentovat. Speciálně vyvinutý designer protokolu Vám umožní vytvářet protokoly podle přání zákazníka. V případě potřeby můžete výsledky měření také vytisknout přímo na místě pomocí rychlotiskárny Testo, kterou si můžete volitelně přiobjednat.

Digitální sondy a inteligentní koncepce kalibrace
S digitálními sondami testo (volitelné) profitujete z velmi přesných výsledků měření, poněvadž odpadá nejistota měření měřicího přístroje. Navíc můžete kalibrační odchylky, které jsou při kalibraci evidovány, v digitální sodně uložit. Při měření se tyto odchylky automaticky započítají. Dostanete tím zobrazení nulové chyby. Sondy měřicímu přístroji testo 480 hlásí, jakmile má dojít k další kalibraci. Digitální sondy se dají kalibrovat bez ručního přístroje – přístroj tak zůstává průběžně v provozu.

Přesný senzor diferenčního tlaku s měřicím rozsahem -100 … +100 hPa je již v přístroji testo 480 integrován, navíc můžete připojit až tři volitelné digitální sondy a dvě teplotní sondy (termočlánek typu K).

Obsah dodávky:
Přístroj pro měření klimatu testo 480 včetně integrovaného senzoru diferenčního tlaku, počítačový software „EasyClimate“, síťový zdroj, USB kabel a výstupní protokol z výroby*.

Pozor: připojitelné sondy a další příslušenství nejsou součástí dodávky a musí být objednány zvlášť.

Aplikace:
Měření odtahu laboratorních digestoří podle EN 14175
Přístrojem testo 480 je možné měřit přívod a odvod vzduchu v digestoři podle EN 14175. Cílem je poskytnout svým zákazníkům správné seřízení a optimalizaci výkonu digestoří.
Pt100 sonda
Měřicí rozsah -100 … +400 °C
Rozlišení 0.01 °C
Technická data
Paměť Pro 10. 000 protokolů měření
Provozní teplota 0 … +40 °C
Skladovací teplota -20 … +60 °C
Výdrž baterie 17 hodin (Bez sondy s 50% jasem displeje)
Rozměry 81 x 235 x 39 mm
Typ sondy/senzoru
Kapacitní vlhkostní senzor
Měřicí rozsah 0 … 100 % rv
Rozlišení 0.1 % rv
Diferenční tlak
Měřicí rozsah -100 … +100 hPa
Přesnost ±(0.3 Pa +1% z nam.hodn.) (0 … +25 hPa) ±(0.1 hPa + 1.5% z nam.hodn.) (+25.001 … +100 hPa)
Rozlišení 0.001 hPa
Sonda Typ K (NiCr-Ni)
Měřicí rozsah -200 … +1370 °C
Přesnost ±(0.3 °C +0.1% z nam.hodn.)
Rozlišení 0.1 °C
Intenzita osvětlení (lux)
Měřicí rozsah 0 … 100000 Lux
Rozlišení 1 Lux
Externí sondy
Povinná externí sonda Ano
Možnost externí sondy Ano
CO2
Měřicí rozsah 0 … 10000 ppm CO2
Rozlišení 1 ppm CO2
Název Typ Akce
Prospekt testo 480 pdf